Niematerialnie
Bardzo miło, że tak wiele się dzieje dookoła niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Dla mnie samej oznacza to także nowe plany i zamiary.
Atlas niematerialnego dziedzictwa Krakowa
W ubiegłym miesiącu po raz pierwszy wzięłam udział w spotkaniu gremium, które pracuje nad projektem naukowo-badawczym pt. „Atlas niematerialnego dziedzictwa Krakowa – etap I”. Tym milej, że działania zainicjowane przez pana Dyrektora Muzeum Krakowa uzyskało także dofinansowanie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (program „Nauka dla społeczeństwa II”).
Atlas ma służyć przede wszystkim celom poznawczym: chodzi o to, by jak największa liczba osób mogła poznać, zrozumieć i chronić krakowskie dziedzictwo niematerialne.
To dla mnie duży zaszczyt. Na razie poznawaliśmy się wzajemnie i wyznaczyliśmy najważniejsze cele naszej pracy. Będę pisać o kolejnych działaniach i inicjatywach w ramach tej inicjatywy.
A tutaj wypowiedź pana Andrzeja Szoki o Atlasie.
Pytania
W ferworze emocji zastanawia mnie teraz, jakich haseł będzie najwięcej, które ilustracje zostaną wybrane i co pozostanie najważniejszym kojarzonym elementem. Bo, że Atlas jest dobrym pomysłem i wpisze się znakomicie w działania na rzecz niematerialnego dziedzictwa kulturowego, nie mam wątpliwości. Żadnych.
0 komentarzy